Πέμπτη 15 Ιανουαρίου 2015

αστέρας τρίπολης- Π.Α.Σ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 2-2

Ο ΠΑΣ στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού είχε μείνει στα αποδυτήρια με αποτέλεσμα να δεχθεί 2 φθηνά γκολ απο τον αστέρα που χωρίς να δείξει κάτι το ιδιαίτερο νόμισε οτι καθάρισε το ματς. Η ομάδα μας κάπου ξύπνησε και κατάφερε να αντιδράση στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με γκολ του κοροβέση. Πήγαμε στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 2-1 και την ελπίδα οτι στο δεύτερο μπορεί να το γυρίσουμε. Στο δεύτερο ο αστέρας εξακολουθούσε να μην είναι καλός όπως και στο πρώτο. Ο ΠΑΣ ανέβαινε και έχασε κάποιες ευκαιρίες να ισοφαρίσει . Το κατάφερε ξανά με τον κοροβέση όπου με ένα πάρα πολύ ωραίο σουτ δεν άφησε περιθώρια στον τερματοφύλακα της τρίπολης να αντιδράση. Το παιχνίδι άνοιξε με τις δύο ομάδες να χάνουν ευκαιρίες εκατέρωθεν. Στις καθυστερήσεις χάσαμε τεράστια ευκαιρία να πάρουμε το παιχνίδι καθώς ο μανιας βγήκε με τον ιλιτς αντεπίθεση αλλα δεν κατάφερε να τον τροφοδότησή την κατάλληλη στιγμή με αποτέλεσμα να χάσει τη μπάλα απο τον αμυντικό του αστέρα. Στην επόμενη φάση ο βελλίδης ήταν εκεί αποκρούοντας σουτ του αστέρα. Ο διαιτητής σφύριξε και ο ΠΑΣ πήρε άλλον ένα πολύτιμο βαθμό απο έναν δύσκολο αντίπαλο.Δεύτερο συνεχόμενο χ σε δύο δύσκολες έδρες.
Επόμενο ματς με πανθρακικό την κυριακη στο ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ.